Wandelelen in de Molenbeekvallei.
De ijsvogel
Wandelen in het kastanjebos.
Hooilanden
Herfsttijloos
Bijzondere insecten
Waterstand in het kastanjebos
Ter Neppen, een nieuwe parel aan de kroon.

Het rechthoekige terrein werd gekocht van Distrigas en was tot voor enkele jaren beplant met populieren. Door het kappen van het populierenbestand ontstond de huidige structuur van de vegetatie: bomen en struiken langs de randen en hierbinnen opschietende struiken en natte plekken met russen. Vooral de bloeiende vogelkers viel begin mei op. Vogelkers (Prunus padus) is verwant aan de Amerikaanse vogelkers (Prunus seritona), maar is in tegenstelling tot deze laatste wel inheems. De Amerikaanse vogelkers is hier ingevoerd om bosgronden te „verrijken“. Door zijn succesvolle verwildering wordt deze soort ook wel „bospest“ genoemd.
Als voorbereiding van het beheer zijn er reeds peilbuizen geplaatst. Op die manier kunnen we de grondwaterstand volgen en inschatten welke mogelijkheden het terrein biedt. Het is nu reeds duidelijk dat het terrein als „nat“ gebied een mooie toekomst heeft. De ligging, niet ver van de vaart Leuven - Mechelen kan hierbij een belangrijke rol spelen.
Het gebied is nu nog net iets te klein om als natuurreservaat erkend te worden, maar daar wordt aan gewerkt.


 

Wij zijn geen eiland! Dit is een hoekje van het natuurdomein Koeheide, dat aan onze gemeente grenst en door onze vrienden van Bertem beheerd wordt.